Kripto borsalarında bir çok kazanç kapısının olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu yüzden kripto borsalarında kazanç sağlamanın tek yolu alım satım yapmaktan geçmiyor. Bunun dışında proje temsilciliği ve Bitcoin madenciliği yaparak kazanç sağlamak gibi birçok yöntem bulunuyor. Bu yöntemlerin arasında ise en kolay ve risksiz bir şekilde kullanıcılara kazanç sağlayan referans yöntemi

Binance-Referans-Gelirleri-2

Referans Sistemi Nedir?

Referans sistemleri şu şekilde ilerliyor. Siz kayıt olduğunuz borsaya kendi linkiniz ile yeni bir kullanıcı eklediğiniz zaman bu kişi üzerinden kazanç sağlayabiliyorsunuz. Bu kişinin yapmış olduğu her işlem başına borsanın belirlemiş olduğu tutar kadar komisyon kazanıyorsunuz. Sistem bu kadar basit. Daha sonra ise kazanmış olduğunuz bu komisyonları belli bir miktara geldiği zaman çekebiliyorsunuz.

Binance’de geçtiğimiz günlerde kendi borsası üzerinde referans sistemi ile ilk 10’a giren kişileri paylaşmıştı. Bu 10 kişinin referans sistemi ile kazanmış olduğu miktar oldukça yüksekti. Görenler gözlerine inanamamıştı. İsterseniz bu listeyi hep beraber inceleyelim ve referans sistemi ile kazanç sağlayıp sağlayamayacağımızı öğrenmiş olalım.

Binance Referans Gelirleri

Genelde birçok borsanın referans sistemi var ve borsalardaki komisyon oranları değişiklik gösterebiliyor. Bu yüzdeler %20’den başlayıp %80’e kadar çıkabiliyor.

Binance’de uzun bir süredir bu sistemi kullanan borsalardan birisi ve bu kadar büyümelerinin en büyük sebeplerinden biriside referans sistemi denilebilir. Borsa ilk yıl komisyon gelirlerini %50 olarak paylaşıyordu fakat 2. yıl bu oran %20’ye düştü.  Hesabında en az 500 BNB bulunduranlar yüzde 40’lık pay ayrıcalığından yararlanabiliyor.

Binance’nin geçtiğimiz günlerde paylaşmış olduğu bir referans listesinde kazançların oldukça fazla olduğunu görebilirsiniz. Kullanıcıların referans gelirlerini Resmi Twitter hesabından paylaşan borsa hesap isimlerini gizlerken kazançları gizlemedi. Ve görenleri resmen hayretler içinde bıraktı.

Listeye bakmış olduğumuz zaman ise listenin 1. sırasındaki kişinin 1146 Btc ile toplam 11.6 milyon kazanç sağladığını görebiliriz. Ayrıca ilk 10’da en az kazanan kişi ise 2 milyon dolara sahip. Bu fiyatlar resmin paylaşıldığı güne ait şuan ki Bitcoin fiyatları ile bu kazançlar daha yüksek veya düşük olabilir.

Kısacası bu kazançlar ile bitcoin borsalarına giriş yaparken nereye daha çok odaklanacağınıza bir kez daha karar verin demek istiyoruz. Çünkü bu referans gelirlerini 2 yılda bile yapmış olsanız oldukça iyi kazançlar. Ayrıca referans sisteminden kazanç sağlamak için geniş bir çevreye ihtiyacınız olacak bunu kesinlikle unutmayın. Bu yüzden elinizde sıkı bir takipçi kitlesi veya herhangi bir kitle yok ise referans sistemini sizin için öneremeyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz