Kripto para borsası olan Binance, sistemine Rusya’nın ana para birimi Ruble ile işlem yapmayı başlattı. Konuyla ilgili açıma iki gün önce geldi. şirket yetkililerinden yapılan açıklamada; satın alma, para çekme gibi işlemler yapılabileceğini duyurdu. 

Binance şirketi, 100’den fazla kripto para birimini bünyesinde barındırmaktadır. Yüksek ticaret hacmine sahip olan şirket global bazda, dijital paralara platform sağlamaktadır. Bu sektörde rakibi olsa da, 2018 yılından beri ticaret hacmi bakımından dünyanın en büyük borsası kabul edilmektedir. Dünya üzerinde kripto para ile işlem yapan çoğu yatırımcı bu siteyi kullanmaktadır. Neredeyse tüm ülkelerin para birimleri ile işlem yapmaya izin veren Binance, bu konuda da oldukça iddialıdır. Sisteme dahil olmayan paraları ise, gün geçtikçe sistemin içerisine entegre etmektedir. Son para da Rusya’nın kullandığı para birimi Ruble olmuştur. 

Binance, Ruble’den önce Nijerya para birimini de sisteme dahil etti

Binance firması son olarak Rus Ruble’sini sisteme alırken, ondan hemen önce Nijerya para birimi olan Naira’yı dahil etmişti. İki para biriminin tanıtılması da hemen hemen peş peşe geldi. İki ülkede yaşayan insanlar haberi duyunca büyük bir mutlulukla karşıladı. Daha önceden kendi para birimleri ile işlem yapayan yatırımcılar, dolara çevirdikten sonra dijital paraya sahip olabiliyordu. Şimdi bu uygulama ile anında kendi para birimleri ile işlem yapma özgürlüğüne kavuşmuş oldu. 

Rus Ruble’si epey eski bir para birimi olarak kullanılmıştır. Rus Çarlığı döneminde başlayan para birimi bu zamana kadar gelerek, Rusya ülkesinin ana para birimini oluşturmuştur. Dolar karşısında oldukça zayıf olan Rus Ruble’si dijital para sektörüne aslında oldukça ilgi göstermektedir. Politik bir savaş içinde olduğu Amerika ile dolar konusunda soğuk bir savaş içerisinde olduğunu söyleyebiliriz. 

Binance, Rusya ülkesinin para birimini aslında daha erken söylemişti. Şirketin CEO’su Changpeng, yaklaşık 1 hafta önce konuyu dile getirmişti. Rusya ülkesinde yaşayan vatandaşlar rahatlıkla; Bitcoin, Ethereum ve Ripple gibi para birimlerine erişebilecektir. Bu sayede yatırımcılar, daha hızlı şekilde işlem yapma imkanı bulacaktır. 

Bakalım ileri ki zamanlarda şirket hangi para birimini sistemine dahil edecek?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz