Bitcoin corona virüsü yüzüne şu aralar düşüşe geçmiş olsa da geçtiğimiz günlerde iyi bir yükseliş ile sahalara döndü diyebiliriz. 6 Nisan tarihinde 7.000 dolarlık direnci kıran Bitcoin yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor. Şuan yazımızı yazarken 7.364 dolardan işlem görüyor.

Kripto para trader’ı @TheMoonCarl, Bitcoin’in geleceğimiz günlerde yükselen kama deseni oluşturabileceğini ve fiyatların neredeyse 4.000 dolara kadar inebileceğini açıkladı.

Bitcoin korona virüs dinlemiyor yükselişine de devam ediyor. Bazı yatırımcılar ise bu yükselişin normal olduğunu ve 10.000 dolara kadar çıkabileceğini düşünüyor. Fakat bu sadece bir tahmin bunu bilerek yatırım yapmanızda fayda var. Bugün corona biter yarın hanta başlar öyle değil mi? Bu yüzden Bitcoin borsasına girerken her zaman tecrübeli ve sabırlı olmalısınız.

Bitcoin-Corona-Dinlemiyor-2

Bitcoin’e Yatırım Yapmak Mantıklı mı?

Şuan virüs yüzünden birçok insanın sorduğu sorulardan biriside elimizdeki fiziksel paraların bir değeri kalmaz ise ne yapmalıyız. Bitcoin’e yatırım mı yapmalıyız. Hayır böyle bir şey kesinlikle mantıklı değil çünkü fiziksel paralar değer kaybettiği zaman Bitcoin’de değer kaybedecektir. Hem ayrıca elinizde fiziksel bir parada olmayacaktır. Bu yüzden paraların değer kaybetmesi anında Bitcoine yatırım yapmak mantıklı değil.

Nereye Yatırım Yapılmalı

Bu kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir. Fakat son günlerde yaşanan olaylara göre altına yatırım yapmak mantıklı gibi görünüyor. Çünkü şuan yaşanan olaylardan bir tek altın etkilenmedi hatta iyice artışa geçti diyebiliriz. Zaman çok gecikmeden yatırım yapılacak araçlardan birisi aslında.

Bitcoin’in Dezavantajları 

Örneğin çıkan bir virüs veya dünya savaşı ile Bitcoinlerin satışı çok daha zorlaşacaktır. Bitcoin internet üzerinden alınıp satıldığı için ani bir elektrik kesintisi ile tüm piyasaları alt üst edebilir. Bu yüzden altın 1 0 önde başlıyor. Ayrıca altın tüm kötü senaryolara karşı Bitcoinden daha çok tercih edilen yatırım araçlarından birisidir.

Altının Dezavantajları 

Altın’ın avantajlarından birisi depolanabilmesidir. Ancak depolama güvenlik saklama açısından altınında çok fazla dezavantajı bulunuyor. Ayrıca kullanımı da azdır Bitcoin’de depolama saklama güvenlik masrafları neredeyse yok denecek kadar azdır. Bitcoini her zaman istediğiniz yerde saatabileceğiniz gibi altını istediğiniz zaman satamazsınız sadece kuyumculara giderek altın satım işlerini gerçekleştirirsiniz. Ayrıca altını’da her an yanınızda olacak şekilde taşıyabilirsiniz çünkü altını eve sakladığınız zaman kolayca çalınması mümkündür.

Sizlere bu günkü yazımızda Bitcoinin korona virüsünden etkilenip etkilenmediğini anlattık aşağıdaki hesaplardan bizi takip edebilirsiniz.

Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz