Bitcoin her geçen gün artışına devam ettiği gibi yatırımcıları da oldukça fazla artmaya devam ediyor. Bu sebepten dolayı artık birçok Bitcoin satışı yapan site yeni kampanyalar ve bonuslar düzenlemeye başladı. Bunlardan biriside eskiden beri var olan Network mantığı ile çalışan Referans sistemi. Peki bu işler Bitcoin üzerinde nasıl işliyor.

Bazı siteler referans sistemleri ile kullanıcılarına daha çok kazanç sağlıyor. Neredeyse Bitcoin satışı yapan her sistem bu referans uygulamasını kullanıyor. Peki bu referans sistemi nasıl işliyor, kullanıcılara faydaları neler gibi soruları soruyor olabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda referans sisteminin nasıl işlediğini anlattık.

Bitcoin-Referans-Sistemi-Nedir-2

Referans Sistemi Nedir

Sistemdeki kullanıcılar referans sistem ile kazandıkları Bitcoin miktarını daha fazla arttırabilirler. Referans sisteminde her kullanıcının 1 adet öze linki bulunur. Kullanıcılar bu link ile arkadaşlarını veya yakın çevrelerini sisteme dahil ederek bundan kazanç sağlarlar. Yani sisteme sizin göndermiş olduğunuz kod ile giriş yapan her kullanıcının kazancına %30 ortak olursunuz. Ayrıca o kullanıcının referanslarından da kazanç sağlayabilirsiniz. Bu sistem bu şekilde ilerler gider size referans olan kişinin referansından bile kazanç sağlayabilirsiniz.

Ayrıca referans sistemi olan sitelerde kredi kartı ile ödeme imkanı da varsa kazançların daha çok artabilir. Çünkü günümüzde herkes ödemesini kredi kartı ile yapmakta. Bu sayede sizin siteye kayıt ettirmiş olduğunuz kişiler kredi kartı ile ödeme yaptıklarında her işlem başına belli bir komisyon sizin hesabınıza geçer.

Referans Sisteminin Yararı Nedir?

Referans sistemlerinin en iyi özelliklerinden biriside siz yatarken bile size kazanç sağlayabilmesidir. Yani kısacası referans sistemi ile pasif gelir elde etmiş oluyorsunuz. Örneğin siteye 10 adet kişiyi kendi referans kodunuz ile kayıt ettiniz diyelim her kullanıcı sisteme 50$ yatırımda bulunduğunu varsayalım ve sitenin de komisyon oranı %10 olsun. Sizin bu referanslar üzerinden kazanmış olduğunuz miktar 50$ olacaktır.

Bu yüzden referans sistemleri kullanıcılara daha çok kazanç sağlamak için tasarlanmış bir sistemdir. Ayrıca bu sistemler sayesinde şirketler kendi bünyelerine daha çok kullanıcı katmayı hedeflemektedir.

Referansın Kimden Geldiği Nasıl Anlaşılacak?

Peki, bu referans sistemi güzel hoş fakat siteye kayıt olan kişinin kimin referans numarasını kulladığını nasıl bilecekler. Yazımızın en başında da söylediğimiz gibi sitenin size vermiş olduğu kod sayesinde siteye kayıt olan her kullanıcının kimin kodu ile site kayıt olduğu belli oluyor.

İşte işlem bu kadar basit aslında. Ayrıca referans sistemi ile oldukça iyi kazanç elde edenlerde var.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz