Bitcoin, kripto para sektörüne en bilindik para birimi olarak giriş yapmıştı. Tanıtımından bu yana ortalama 10. yılını deviren dev para birimi, inişli – çıkışlı grafiğiyle herkesin aklında soru işaretleri bırakıyor. Dünya piyasasında inanılmaz bir akım başlatan dijital para karanlığa mı sürükleniyor? Yoksa kripto para birim üzerinde oyunlar mı oynanmak istiyor?

Bloomberg’te editörlük görevi yapan Joe Weisenthal gündemi sarsacak bir haberle karşımıza çıktı. Editör Weisenthal’ın ortaya attığı haber bir iddiadan ibaret olsa da bitcoin ile ilgili yaşanan son gelişmelerin ardından, iddianın aslı olabilir düşüncesi yatırımcıları da şüpheye düşürdü. Joe Weisenthal, twitter üzerinden yaptığı açıklama da bitcoin ile ilgili bir bilgi paylaştı.

Bloomberg editörü Joe Weisenthal yaptığı açıklama da çarpıcı detaylar verdi: ”Bitcoin kapatılabilir.” dedi ve sözlerine hükümetlerin ve düzenleyicilerin lider kripto para birimi katılabileceğini ekledi.  EFT’lerin ile ilgili Bitcoin üzerinden ödeneceğini ve dijital pazar için büyük bir destek olacağını aktardı. Kritik uygulama alanı bulunan sanal para ile ilgili, yasadışı işlemlerin yapıldığı ve bu işlemlerin büyük çoğunlukla kişilerin rahatsız olduğu vurgulandı. Metin ile ilgili aşağıda bulunan Joe Weisenthal’ın resmi twitter hesabından  paylaştığı tweete bakabilirsiniz.

bitcoin serüveni
Bloomberg Editörü Joe Weisenthal twitter hesabı

Spekülasyonlara rağmen Bitcoin ayakta

Bitcoin ile ilgili yaşanılan gelişmeler hem yatırımcıların hem de dijital paranın kurucusu için sinir bozucu olsa gerek. Bir yanda piyasalarda hegemonya kurmak isteyen kripto para birimi, diğer yanda ise bu sisteme karşı çıkan diplomat ve para güçleri. Kimsenin aklının ucundan bile geçmeyen ilkleri gerçekleştiren sanal para, en çok aslında doları tehdit etmektedir. Doların Dünya üzerinde ki egemenliğine son vermek isteyen dijital para ile dolar arasında kıyasıya bir yarış ve savaş olduğunu söylesek yanılmış sayılmayız. Kimi güçler dijital paraya karşı ön yargılı ve yaklaşmayın uyarsında bulunsa da yatımcılar tarafından bu hiç de öyle olmadığı gözükmektedir. Bitcoin üzerine yatırım yapmaya devam edilmektedir. Fakat sürekli bir dalgalanma içerisine giren sanal para, insanları düşündürmektedir. En mantıklı tercihin ise, anlık takipler yaparak yatırımda bulunmak mantıklı olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz