Koronavirüs salgınının etkilerini azaltmak için öncelikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 aylık maaşını vermesiyle başlatılan “Milli Dayanışma Kampanyası”na birçok kişi ve şirket desteğini açıklamaya devam ederken bir destekte BtcTürk’den geldi. Ayrıca kampanyaya mesaj atarak da destek olabiliyorsunuz.

Türkiye’de işlem hacmi ve kullanıcı sayısı en büyük kripto borsalarından birisi olan BtcTürk’de çorbada bizimde tuzumuz olsun diyerek. Koronavirüs ile mücadeleye “Milli Dayanışma Kampanyası”na bağış yapacaklarını Twitter üzerinden açıkladı.

Kullanıcılar’da kampanyaya BtcTürk hesaplarındaki Türk Lirası ile bağış yapabilecekler.

BtcTurk Pazarlama Müdürü Eda Elif Özbek, Ekotürk TV’de yapacakları bağış ile ilgili müşterilerine bilgilendirme konuşması yaptı. Açıklamada, kullanıcılarında bu bağışa destek olmaları için internet sitemizde bir sayfa hazırladık ve bu bağışa ilk etap olarak 100 bin TL bağış yaptık dedi. Ayrıca bu taahhüdü kullanıcıların bağış yapmaya devam ettikleri sürece arttıracaklarını bildirdi.

“Çok zor günler yaşıyoruz. BtcTurk olarak Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesine destek olmak istiyoruz.” diyen Özbek ilk etapta 100 Bin TL bağış yapıyoruz ve kullanıcılarımızı da bu yardım kampanyasına bağış yapmaları için davet ediyoruz ifadelerini kullandı.

Ayrıca kullanıcılar bağış yapmaya devam ettikleri süreç boyunca, bağışın taahhüdü de aynı şekilde artacağı belirtildi.

BtcTürk-Covid-19-İle-Mücadeleye-Bağış-Yaptı-2

Bitcoin’e Olan İlgi Artıyor Olabilir mi?

Ayrıca son olarak Özbek, bu günlerde Bitcoin’in düşüşünden dolayı Bitcoin’e olan ilginin çok fazla arttığını söyledi. Platformda şu an 765 bin kullanıcımız var. İlk defa kayıt olan kullanıcılarımızdan işlem yapma sayısı arttı. Ayrıca mobil uygulamamızın da indirme sayısı 300 bini geçti bu anlamda da ilgilinin arttığını görüyoruz. Ayrıca Türkiye’de 2020’nin başından itibaren Bitcoin ile ilgili 600 bin Tweet atılmış. Diyen Özbek, gelecek günlerde de bu artışın devam etmesini istiyoruz dedi. Ayrıca Bitcoin’in virüs geçtikten sonra artacağı yönde de iddialar ortaya atılmaya başlandı bile. Fakat bu iddiaların ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğunu bilen kimse yok.

BtcTürk Üzerinden Yapılan Çekim Ücretleri Sıfırlandı

Son olarak ise BtcTürk Koronavirüs salgınının ilk çıktığı aylarda kullanıcılarına müjdeli haberi vermişti. Haberde borsa içerisinden Türk lirasının çekim ücretinin sıfırlandığını duyurmuştu.

Borsadan geçtiğimiz günlerde yapılan bir haberde ise çekim ücretlerinin sınırsız bir şekilde kaldırıldığı açıklandı. Yani artık borsa üzerinden Türk Lirası çekim talep ettiğiniz zaman belirli bir komisyon ödemeyeceksiniz.

Sizde bu kampanyaya BtcTürk ile destek olmak istiyorsanız BtcTürk’ün açmış olduğu yardım sayfasından istediğiniz kadar bağış yapabilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz