Kripto para tarihine 18 Ekim Cuma günü 2019 yılı 18 milyonuncu bitcoin mining olarak kayıtlara geçecek. Evet yanlış duymadınız geçtiğimiz haftanın son iş gününde bitcoin de büyük bir gelişme yaşanarak 18 milyonuncu coin için kazı çalışması yapıldı. Kazı çalışması ile bulunan yeni bitcoin blok zincirine dahil olarak kayıtlara geçti. 

Dijital paraların babası ya da anası olarak tabir edilen bitcoin için, madencilik işi oldukça uzun bir süreç alıyor. Sanal paranın aklı, beyni olan Satoshi Nakatomo, bitcoin miting yapmanın zor olduğunu ve buna göre programlama yaptığını söylüyor.  Toplamda ise 21 milyon bitcoin bulunuyor. Geriye kalan 3 milyon bitcoin için kazı yapmak git gide zorlaşacak gibi duruyor. Kazı yapmak isteyenlerin bir hayli uğraştığı coin için bir hayli zaman geçiyor. Bir sonraki bitcoin mining ne zaman olacağı merak konusu.

18 milyonuncu bitcoin mining açıklaması Pompliano’dan geldi

Yatırımcıları ve kripto para piyasasını takip edenlere müjdeli haber sektöre yabancı olmayan kişiden geldi. Bitcoin mining ile ilgili, Morgan Creek ortaklarından olan Anthony Pompliano, 18 Ekim Cuma günü 18 milyonuncu coine ulaşılacağını söyledi. 

Açıklanan rakam ile birlikte bitcoin sayısı 18 milyon rakamına ulaşmış olsada, maalesef piyasa da bu kadar dijital para bulunmamaktadır. Cüzdanlarda unutulan ya da yanlış işlem yapan kişiler tarafından kayıp olan yüzlerce belkide binlerce bitcoin  var. Bitcoin sayısı, ekonomistlere göre reel sayının oldukça altında olduğunu söylüyor. 

Piyasada az sayıda bitcoinin yer alması yeniden kripto para ile ilgili sınırın kalkabilcek mi sorusu dolaşmasına neden oldu. 21 milyon ile sınırlı olan bitcoin için sınırın kalkması dijital paranın sahibi Nakatomo’ya bağlı olabilir. Bitcoin mining yapanların da kazançlarında yarı yarıya düşüş yaşanabileceği gelen bilgiler arasında.

Ayrıca bitcoin mining gelişmesinden sonra piyasada dijital para için yukarı ivlenme söz konusu olabilir. 18 milyonuncu bitcoinin bulunmasının ardından önemli bir gelişme olarak görüldüğünden piyasalarda yeniden bir bitcoin atağı gözlemlenebilir. Bitcoin değeri, 6 bin dolara gerileyeceği iddiası bu gelişmeyle rafa kalkabilir. Piyasalarda nasıl bir süreç olacak günümüzde ki günlerde belli olacaktır. 

Bu metin tamamen bilgilendirme amaçlıdır, yatırım tavsiyesi içermemektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz