Son günlerde Whatsapptan sonra en çok tercih edilen mesajlaşma programı olan Telegram yükselişine hız kesmeden devam ediyor. Kısaca uygulama hakkından bahsedecek olursak yazılan mesajlarınız güvenilir ve hızlı bir şekilde karşı tarafa aktaran uygulamaya telegram denir. Telegram’da sadece mesaj özelliğinin yanı sıra fotoğraf video ve daha birçok gönderim yapılmaktadır. Gruplar ve sayfalar kurarak telegram içerisinde toplu bir şekilde konuşabilirsiniz. Ayrıca grupların limiti ise 200.000 kişiye kadar. Bu yüzden devasa gruplar kurarak markanızın reklamını bile yapabilirsiniz.

Geçtiğimiz yıllarda kullanılan bazı programlarda suç unsuruna rastlanmıştı. Ağırlıklı birçok kişinin kullanmış olduğu bu programlar sayesinde birçok kişi ceza yemişti. Fakat şuan popüler mesajlaşma programlarından birisi olan Telegram, oldukça güvenilir ve bir o kadar hızlı.

Telegram-Fazlasıyla- Hızlı-Büyüyor-2

Telegram İle Whatsapp Arasındaki Fark

Whatsapp ile Telegram bir yönden bakıldığı zaman çok fazla farkı olmayan iki program gibi gözüküyor. Çünkü ikisi de mesajlaşma programı ne gibi farkları olabilir ki? Öyle düşünmeyin çünkü Telegram’ın özellikleri sayesinde her zaman Whatsapp 1 0 geride kalıyor diyebiliriz.

Öncelikle Telegram bulut tabanlı bir sistem olduğu için hem telefonlarda hemde bilgisayar üzerinde kullanılabilir. Bu yüzden bulut tabanlı sistemler her zaman güzel etkiler yaratır. Ayrıca mesajların tamamı bulut deposunda saklanacaktır ve kimsenin erişilmesine izin verilmeyecektir.

Telegram üzerinde yapılan bir testte ise Telegramın daha hızlı olduğu açıklanmıştır. Çünkü telegramdan gönderilen dosyaların daha hızlı bir şekilde karşı tarafa geçtiği görülmüştür. Ayrıca gönderdiğiniz mesajlar kimse ile paylaşılmamaktadır.  Kasım 2014 tarihinde Telegram kullanıcıları arasında gönderilen mesajlara ulaşabilen bir kişi olursa o kişiye 300.000 dolar ödül verileceği açıklanmıştır. Fakat 11 şubat 2015 yılına kadar devam eden yarışmada kimse mesajlara ulaşamamıştır. Gönderilen mesajların başkası tarafından görülmediği gibi siyasi partilere ve büyük şirketlere de verilmemektedir.

Telegram Uygulamasında Mesaj Silmek Mümkün mü?

Her yönü ile kusursuz olan telegram uygulaması kullanıcılarının mesaj silmeleri konusunda da belirli bir sınırlama koymamıştır. Yollanılan mesajların tamamı silinebilmektedir. Ayrıca sildiğiniz mesaja bir daha kimse ulaşamamaktadır. Ayrıca telegram üzerinde gizli sohbet özelliği de bulunmaktadır. Bu sohbet sayesinde yolladığınız mesajların tamamı gizli kalacaktır. Göndermiş olduğunuz mesajları telegram kurucuları ve çalışanları dahil kimse görmemektedir.

Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi giriniz